Často kladené dotazy

Jednotka Xmarton je homologovaná moderní výkonná řídící jednotka specializovaná na univerzální konektivitu, nízkou spotřebu a vysokou bezpečnost. Každá jednotka je konfigurována přesně na konkrétní model auta, do kterého se bude instalovat. Jednotka prošla testem laboratoře TÜV SÜD a obdržela homologaci E8 od Ministerstva dopravy ČR. Zapojení do auta probíhá podle certifikovaného postupu v autorizovaném servisu. Jak vlastní jednotka Xmarton, tak i instalace je homologována a nemusí tak porušovat záruku vozidla.
Více informací naleznete na stránce Jak jednotka Xmarton funguje.

S pomocí mobilní aplikace můžete na dálku ovládat elektrická okénka, zámky dveří či kufru, varovné blinkry pro snadné nalezení auta na parkovišti, bezpečnou imobilizaci automobilu nebo přidělování práv ostatním uživatelům. Další funkce jsou součástí vývoje.

Pro přenos dat se používají silné šifrovací techniky, výměna asymetrických klíčů probíhá dle PKCS standardů jak pro síťovou komunikaci, tak pro bezdrátové spojení. Jedná se tak o velmi vysokou formu zabezpečení.

Jednotka Xmarton v autě využívá k přenosu dat mobilní sítě všech operátorů. V dané zemi se napojí na signál nejsilnějšího z nich. Pro aplikaci v mobilu stačí připojení k internetu, v dosahu bezdrátového spojení pak komunikace mezi mobilní aplikací a jednotkou v autě funguje nezávisle na mobilní síti přes Bluetooth Low Energy, která je velmi šetrná k baterii vašeho telefonu.

Xmarton je služba, kterou nijak neomezují státní hranice v rámci Evropy. To je zajištěno stálým roamingem, který je v ceně služby bez datového omezení.

SIM karta v jednotce Xmarton je zkonfigurována, aby fungovala v rámci interní celoevropské sítě Xmarton a umožňovala přístup pouze v rámci Xmarton systémů. Rozebírání zařízení a vyjímání SIM karty je zakázáno – je v rozporu s podmínkami pro nakládání se zařízením, čímž dojde k porušení záruky.

Seznam modelů aut, do kterých jednotku Xmarton umíme instalovat, se stále rozrůstá. Naleznete ho na našem webu v sekci Podporovaná vozidla. V případě, že chcete Xmarton do auta, které v seznamu nenaleznete, napište nám. Formulář naleznete na webových stránkách.

Instalaci zajistí naše servisní místa. Jejich seznam naleznete na našich webových stránkách.

Je třeba si vyhradit 1 den v závislosti na složitosti montáže dle konkrétního vozu a domluvy v servisním místě. Přesnou hodinu instalace domluvíte podle svých možností.
Jednotka splňuje shodu dle E8 a osvědčení o homologaci pro celou EU. Zároveň prošla testem zahraničních laboratoří TÜV. Zapojení jednotky do auta probíhá podle certifikovaného postupu v autorizovaném servisu a nemusí tak porušovat záruku vozidla.
Přenesení jednotky Xmarton je možné realizovat za poplatek v našich servisních místech. Po instalaci se zařízení překonfiguruje, aby bylo opět šité na míru vašeho auta.
Aplikace Xmarton běží na smartphonech a tabletech se systémem Android a iOS.
Ano, může, k jedné jednotce Xmarton může být přiřazeno i pět řidičů a naopak k jednomu účtu se může přihlásit až pět zařízení.
Každý uživatel připojený přes Bluetooth je automaticky rozpoznán a přiřazen k jízdě. Pokud uživatel není připojen přes Bluetooth, je u jízdy uveden „Neznámý řidič“. Řidiče přiřazeného k jízdě lze vidět pouze na portálu v sekci "Jízdy". Změnu řidiče lze provést v Knize jízd na portálu.
Jízdy zahájené do hodiny od poslední jízdy se automaticky slučují, pokud auto řídí stejný řidič.
Ano, slučovat jízdy můžete na portálu. Jen je musí odřídit stejný řidič v rámci jednoho měsíce.
Vzdáleně jednotku deaktivujeme. Ta je vaším majetkem a bude možné ji později opět aktivovat.
Podle typu auta se jízda zahajuje zapnutím klíčku nebo pokud rychlost auta přesáhne 4 km/h.

Auto je možné v sekci „Zabezpečení auta“ zabezpečit zapnutím jednoho z modů pro zamezení startu - „Zabezpečení aplikací“ nebo „Odstavení auta“.

  • Zabezpečení aplikací – pokud je zabezpečení zapnuto, auto lze nastartovat, pouze pokud je k němu připojen oprávněný uživatel přes Bluetooth.
  • Odstavení auta – trvale zamezí dalšímu nastartování vozu.
  • Servisní mód – vhodné použít při ponechání vozidla v servisu. Vozidlo není možné ovládat přes GSM, Notifikace jsou dočasně vypnuty a bez ohledu na nastavení „Zabezpečení aplikací“ lze nastartovat bez připojené aplikace.
  • Upozornění – uživatel je informován na telefon o událostech, které se dějí s autem.

Po přihlášení do aplikace je uživatel dotázán, kdy chce, aby se vyžadoval PIN:

  • Při otevření aplikace – PIN je vyžadován, pokud se aplikace nově spustí nebo při návratu do aplikace, která běží na pozadí.
  • Při odemknutí auta – PIN je vyžadován, pokud v aplikaci kliknete na tlačítko Odemknout nebo Otevřít okna a auto je zamčeno.
  • Při Bluetooth autorizaci řidiče – PIN je vyžadován, pokud se uživatel spojuje s vozidlem.

PIN je vždy vyžadován při změně nastavení PIN a při změně zabezpečení auta. PIN není vyžadován pokaždé. Pokud byl před nedávnem zadán, akce se provede bez dotazu na PIN.

Pokud je dostatečný GSM signál na straně vozu i telefonu, trvá doručení příkazu do auta do cca 8 vteřin. V případě zapnutého Servisního modu je GSM ovládání zakázané.
Výchozí spotřebu vozu nastavuje servis při montáži podle zkušeností s daným vozem. Průměrnou spotřebu vozu lze nastavit na portálu v sekci "Nastavení vozu" na Přehledu.
Aplikace musí být pro vytvoření spojení spuštěna. Pokud není vyžadován PIN nebo se uživatel záměrně neodpojil, spojení se vytvoří automaticky na pozadí. Pokud se vybrané vozidlo v dosahu nespojí s aplikací automaticky, tlačítko se symbolem Bluetooth v pravém horním rohu aplikace vám po kliknutí napoví.
Pokud se vám nedaří s autem spojit, zkontrolujte, zda máte zapnutý Bluetooth v telefonu. Stále se nedaří? Zkuste v aplikaci na přehledu kliknout v pravém horním rohu na ikonku Bluetooth, která vám napoví, jaký je stav. Pokud je Bluetooth zapnuté a stále se vám nedaří navázat spojení, zkuste vypnout a znovu zapnout Bluetooth v telefonu, aplikace by se měla začít připojovat znovu. Pokud se vám stále nedaří připojit, zavřete aplikaci úplně (i ze správce spuštěných aplikací) a spusťte aplikaci znovu. Pokud ani opětovné zapnutí aplikaci nepomůže, restartujte telefon. Pokud nepomůže ani restart telefonu, zkuste aplikaci smazat a znovu nainstalovat.
Pokud uživatel natankuje alespoň 5 l paliva, vytvoří se automaticky záznam o tankování, který je možné později upravit.

Nenašli jste odpověd?

Napište nám svůj dotaz, rádi vám vše vysvětlíme.

Varianta: