Xmarton na Start.up! Germany 2018

15. listopadu 2018 - Články

Stejně jako každý rok se i letos, v období 8.-12. 10. 2018, konal mezinárodní kongres Start.up! Germany. Jedná se o oblíbenou a hojně navštěvovanou akci, která se koná v několika městech v Porúří. Porúří, jakožto velká průmyslová oblast v Německu, se pořádáním kongresu snaží navázat na slavnou historii německého průmyslu, a stát se průkopníkem v zavádění nových technologií. Start.up! Germany je místem setkání podnikatelů, investorů, zástupců mezinárodních korporací, podnikatelských akcelerátorů a reprezentantů startupů. Umožní jim tak navázat obchodní kontakty a usnadnit vzájemnou spolupráci. Tento ročník byl pro naši společnost velmi významný, protože i my jsme se kongresu účastnili za účelem prezentace a získání podpory našeho produktu a mapování možností jakým způsobem vstoupit na německý trh.

Xmarton dostal pozvání od Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Naši inovativní technologii jeli představit veřejnosti Jan Pešek (CEO) spolu s  Romanem Sayedem (obchodní ředitel), kde se setkali se zástupci jednotlivých společností.

V Bochumu, stejně jako ostatní startupy, měli naši zástupci na představení produktu pouhých 6 minut. Zaujmout potencionální investory v tak krátkém čase není jednoduchý úkol. Nicméně podařilo se, a náš projekt prezentovaný na demo autíčku vzbudil pozitivní ohlas a zájem. Zaujmul i Erika Wirsinga (Head of innovation at DB Schenker) koordinátora všech projektů a inovací v rámci Start.up!Germany.

Oceňována byla zejména koncepce, jež přináší výrazné zjednodušení do každodenního života. Účastníky náš produkt oslovil i například tím, jak elegantně spojuje stránku zabezpečení vozidla s dohledem nad vozidlem samotným. Inovace našeho produktu spočívá především v tom, že využíváme kombinaci propojení GSM a Bluetooth, zabezpečené dvojitým šifrováním, což je na trhu unikátní řešení.

Technologii, kterou naši zástupci představili, má široké uplatnění v dopravě – lze jej implementovat v kamionové dopravě, v níž je zabezpečení pohybu nákladu i techniky absolutní prioritou.

Dozorovací a sledovací systém umožní stálé sledování pohybu nákladu a také vygeneruje reporty o průběhu cesty, o stavu nákladového prostoru – např. o teplotě a vlhkosti v průběhu transportu, umí sledovat polohu dveří, zda-li jsou otevřeny a mnohé další funkce. A to vše v rámci jednoho sledovacího systému.

Dalším sektorem dopravy, pro nějž je náš produkt zajímavý je osobní doprava, zejména půjčovny vozidel. Svými možnostmi je však zajímavý i pro správu vozového parku větších společností. Náš systém umí, kromě výše zmiňovaného sledování pohybu vozidel, zajistit rezervaci a zapůjčení vozu bez nutnosti fyzického předání klíčků. Je schopen automaticky a online generovat knihu jízd, a nabízí mnoho dalších užitečných funkcí. Rádi bychom do budoucna navázali spolupráci se sítí největších autopůjčoven.

V horizontu následujícího jednoho roku, plánujeme výrobu rozšíření stávajících jednotek pro automatické otevírání dveří vjezdu a výjezdu z garáží a parkovacích domů, aniž byste k tomu potřebovali klíč či dálkové ovládání.

Ač byla naše účast na kongresu zaměřeném na logistiku a dopravu velmi přínosná, naše mise zůstává stále stejná: zjednodušit každodenní život. Chtěli bychom dostat naši technologii až na takovou úroveň, aby lidé nemuseli s sebou nosit telefony, klíče, peněženku. A to je, doufáme, blízká budoucnost.

S Xmartonem dostanete do svého auta moderní technologie, které bývají nabízeny jen do prémiových modelů v nejvyšší výbavě. Xmarton vám propojí auto s mobilním telefonem a navíc vám pomůže ochránit vaše auto proti odcizení či vykradení. Ukáže vám, kde se nachází, zda je zabezpečeno a dokonce jej můžete pomocí telefonu i ovládat. Vaše auto můžete také jednoduše sdílet v rodině či s přáteli a používat jej bez předávání klíčů.